Mezinárodní kongres Centrální sterilizace Vysočina 2017

13. 04. 2017 · 

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

 

.

.

.

.

.

 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Mezinárodní kongres Centrální sterilizace Vysočina 2017 dosáhl patnáctky. Účastníky kongresu přivítalo jarní teplé sluníčko a nádherný výhled na sportovní SKI arénu. Významné akce se zúčastnilo 190 hostů z celé republiky a kolegové ze Slovenska, 5 hlavních sponzorů a 9 hostujících vystavujících firem. Akce se konala pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina a České společnosti pro sterilizaci.

Zahájením pracovního programu nás zavedla prezentace do nemocnice v Novém Městě na Moravě jako do moderního zdravotnické zařízení.

Letošní ročník nás seznámil s revidovanou normou pro zdravotnické prostředky a s doporučenými postupy WHO pro dekontaminaci a reprocessing zdravotnických prostředků. Představilo se nám nové pracoviště Centrální sterilizace u Sv. Anny v Brně. Dozvěděli jsme se jak je to se vzděláváním sester na Slovensku a její současný stav. Otevřela se i stále diskutovaná problematika sterilizace dutých předmětů, jejich testování.

Zazněly přednášky o důležitosti přípravy napájecí vody pro kvalitu sterilizace, a také o renovaci, servisu a značení chirurgických nástrojů a servisu kontejnerů.

Zpestřením bohatého programu dvoudenního kongresu byla odborná přednáška známé osobnosti, která se zabývá problematikou partnerských vztahů.

 

Velké poděkování patří všem.

Irena Svobodová

V Novém Městě na Moravě dne 4.4.2017

 

Komentáře

Vložte komentář
Co je to RSS? Klikněte pro více informací
  • Kategorie


  • Aktuality emailem

    Zadejte e-mail, na který si přejete zasílat nové aktuality:

    V okně, které vyskočí, opište autorizační kód a potvrďte tlačítkem.

  • EnglishThe Czech Society for Sterilisation / Česká společnost pro sterilizaci - CSS/ is a society with ambitions to provide space for information exchange as well as to inform both professional and general public of selected activities. »
  • DeutchDie Tschechische Gesellschaft für die Sterilisation /Česká společnost pro sterilizaci - CSS/ ist eine Gesellschaft, die sich zum Ziel setzt, den Informationsaustausch zu ermöglichen sowie den Raum für die Informierung der breiten Öffentlichkeit über bestimmte Aktivitäten zu eröffnen. »
  • FrancoisSociété Tcheque de Stérilisation / Česká společnost pro sterilizaci - CSS / est une société dont l´ambition est d´assurer un espace pour un échange d´informations de meme que pour un renseignement du public vaste autant que specialisé sur des activités choisies. »