Chystám si zařídit stomatologické pracoviště. Do čekárny plánuji koberec a sedací soupravu v klasickém bytovém čalounění. Čekárna není součástí ordinace. Nedostanu se do rozporu s předpisy?Děkuji.L.Jančaříková

Platná Vyhláška MZ ČR č.195/2005 Sb. uvádí v § 10 „Úklid všech prostor zařízení léčebně preventivní péče a ústavů sociální péče se provádí denně na vlhko. Tomuto způsobu úklidu musí odpovídat podlahová krytina.“ Z toho s největší pravděpodobností vyplývá riziko konfliktu s orgány ochrany veřejného zdraví, pokud i jen čekárnu vybavíte, jak popisujete. Míru tolerance si ověříte jen přímým jednáním s místně příslušnou hygienickou stanicí. Ivan Kareš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.