Máte dotaz? Zkontrolujte prosím všechny níže uvedené otázky. Můžete také použít vyhledávání vpravo nahoře. Pokud nenaleznete řešení Vašeho problému, zadejte dotaz do formuláře:

  Dobrý den, ve stomatologické ordinaci mám autokláv Mocom B Classic 22 a sháním helix testy.Našel jsem tento: https://www.fenixdental.cz/produkt/helix-test-system-250&id=5896&katId=36

  27. 09. 2022 · Komentáře 

  Dobrý den, máme pasterizátor na novorozenecké mléko. Nemá údaj o teplotě, lze nastavit čas. Odpovědná firma provádí 1x za rok BTK.Vyhláška č.306/2012 Sb. říká, že pasterace mléka probíhá za 62,5°C po dobu 30min.Je potřeba teplotu nějakým způsobem a zaznamenat nebo stačí 1x ročně BTK ?

  22. 09. 2022 · Komentáře 

  Prosím o informaci, jakým způsobem ošetřit videolaryngoskop po použití. Lžíce k videolaryngoskopu jsou jednorázové – sterilní. Stačí po použití videolaryngoskop otřít dezinfekčními ubrousky nebo je nutná dvoustupňová dezinfekce.

  22. 09. 2022 · Komentáře 

  Dobrý den,můj dotaz se týká sterilizátoru u kterého byl proces vyhodnocen jako nevyhovující. Objednali jsme technika na opravu. Závada byla odstraněna, informace od technika. Sterilizátor jsme spustili, opět vyhodnocen jako chybový.Když jsme chtěli od technika vyjádření, řekl že to mají v digitální podobě.Můžeme trvat na nějakém protokolu nebo je zápisu či je záznam povinnost evidovat?

  21. 09. 2022 · Komentáře 

  V horkovzdušném sterilizátoru sterilizujeme lahvičky, pro účely lékárny.Používáme chemický test tř.4.Materiál není balený, musíme vkládat do komory procesový indikátor:?

  21. 09. 2022 · Komentáře 

  Lze mýt na centrální sterilizaci v myčce nástroje na střídačku s operační obuvi. Děkuji Marie

  17. 09. 2022 · Komentáře 

  Dobrý den, mám dotaz sterilizace obvazového materiálu. Zda je povoleno jej sterilizovat pokud je nesterilní od výrobce a já z něj vytvářím výrobek.

  14. 09. 2022 · Komentáře 

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat, zda je povinnost sterilizovat nástroj s dutinou / zavaděč na jehlu dlouhý 12 cm/ v parním sterilizátoru na dutiny, nebo zda stačí sterilizace v běžném parním sterilizátoru.

  29. 08. 2022 · Komentáře 

  Vlastním nový parní sterilizátor Mocom B Classic22, rok výroby 2021 v nově se otevírající ordinaci ortodoncie – rovnátka.Byla u mě na kontrole paní ze SZÚ ke kontrole první testů. Vše dopadlo dobře, ale mám chaos v dalších postupech. Vím, že (a prosím kdyžtak mě opravte, zda je to jinak, protože paní se SZÚ nevěděla všechny informace a dokonce jsem na Vás dostal doporučení):1. každý den ráno provedu Vakuový test. Bez jakéhokoliv indikátoru. Report si vytisknu a vložím do sterilizačního deníku.2. 1x týdně mám provést Bowie-Dick test (oranžový „šnek“ s papírovým indikátorem) tohoto typu:https://www.hufa.cz/…wcBfrekvence provádění tohoto testu mi bylo řečeno stačí 1x týdně, pokud nedělám chirurgické/krvavé výkony. Zajímavé je, že pokud si mám pořídit tohoto oranžového „šneka“, na různých e-shopech se to jmenuje jinak, jednou Helix, jednou Bowie dick. Je to u tohoto typu autoklávu jeden a ten samý test? (dle SZÚ ano). Výsledek testu a papírek zase vložím do sterilizačního deníku.Další proces: sterilizace samotných nástrojů 134°C/2,1 bar/10min, tam vkládám ten samý papírový proužek jako do šneka?

  16. 08. 2022 · Komentáře 

  16. 08. 2022 · Komentáře 

  Dobrý den,chci se zeptal jestli, je v ČR ujednocena praxe (odborné usměrnění), že lahve na zvlhčování protékajícího kyslíku se musí sterilizovat?Nebo stačí mytí v myčce na Centrální sterilizaci, popřípadě dezinfekce pomocí dezinfekčního přípravku na citlivé plochy.

  27. 07. 2022 · Komentáře 

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zdali jsou někde kontakty na společnosti/osoby, které provádějí školení pro způsobilost na zacházení s autoklávy?

  21. 07. 2022 · Komentáře 

  Dobrý den,chci se zeptat zda Savo originál se může používat ve zdravotnictví pro plošnou dezinfekci. V registru chemických látek a prostředků figuruje pro profesionální použití. Na webových stránkách jsem nalezla při 3% koncentraci možný použít pro zdravotnické účely, ale chci se ujistit.

  21. 07. 2022 · Komentáře 

  Mám dotaz na tzv. ochranný obal COVER BAG, kde bych našla způsoby použití, je tento typ obalu popsán legislativně ?

  23. 06. 2022 · Komentáře 

  Dobrý den,měla bych dotaz na sterilizaci plastů. Některé na sterilizaci vhodné jsou, některé nikoliv. Jak se toto rozlišuje? Co když vysterilizuji plast, který se sterilizovat nemá, nebo na sterilizaci není vhodný? Co to znamená? Co se stane?

  23. 06. 2022 · Komentáře 

  Dobrý den, mám dotaz, který se týká sterilizace nosní tamponády ze stočeného obinadla napuštěného vazelínou (vaselinum alba). V současné době jsme nuceni si začít dělat tyto tamponády svépomocí, jelikož firma od které jsme brali sterilní tamponády přestala dodávat a jiného dodavatele se nám nepodařilo zatím sehnat. Zde jsem našla odkaz na sterilizaci mastného tylu při tt 140°90min nebo 160°60nmin – v horkovzdušném sterilizátoru. Prosím, jký je správný postup sterilizace těchto mastných longet? Děkuji.

  23. 06. 2022 · Komentáře 

  Dobrý den, měla bych dotaz ohledně sterilizace liposukčních kanyl. Je možno je účinně vysterilizovat, pokud budou uvnitř ponechány mandreny? Děkuji.

  13. 06. 2022 · Komentáře 

  Dobrý den,zajímalo by mne, jak bychom správně měly sterilizovat nástroje endoskopické, používané v gynekologii, při laparoskopických výkonech.Většina našich nástrojů je od firmy Olympus a skládá ze tří částí: rukojeť, pracovní plášť, který je dutý a pracovní vložka.Doposud jsme nástroje volně položily do kontejneru a skládaly je až po vysterilizování.Nyní kolegyně nástroje začaly do kontejnerů skládat ještě před sterilizací.Pokud je toto považováno za správný postup, je akceptováno, když se nástroj během výkonu rozloží na sterilním stolku, vyjme se z pláště pracovní vložka. Je zachovaná sterilita i potom? Domnívám se totiž, že vzhledem k tomu, že se jedná o plášť, dutou část nástroje,není 100% jistota průchodnosti páry, pokud nástroj sterilizuji složený.Máme na endoskopických sálech sterilizované i jednotlivě zabalené nástroje složené, uložené do kombi obalů folie, papír, ale považujeme je za sterilní pouze ve složeném stavu. Jsou pohotovostní, určené k rychlému podání v průběhu operace a při operaci je nesmíme rozložit.

  13. 06. 2022 · Komentáře 

  Dobrý den máme parní sterilizátor od firmy Getinge. Chtěla bych se zeptat jestli musím provádět biologické testy 1x za měsíc? Budeme sterilizovat i duté nástroje tzn. Ráno udělám vakuum test poté BD test a při každé sterilizaci dutých nástrojů musím přidat tedy Helix test. Jinak do každé vsázky vkládám testy procesové. Moc děkuji za odpověď

  13. 06. 2022 · Komentáře 

  Dobrý den,ráda bych se zeptala jak probíhá zkouska úplně nového autoklavu pred jeho uvedením do provozu a kde se tato zkouška objednáva?

  13. 06. 2022 · Komentáře