Máte dotaz? Zkontrolujte prosím všechny níže uvedené otázky. Můžete také použít vyhledávání vpravo nahoře. Pokud nenaleznete řešení Vašeho problému, zadejte dotaz do formuláře:

  Dobrý den, prosím o informaci, jaká je předepsaná kvalita vody pro mytí endoskopů v myčce. Děkuji za odpověď.

  10. 06. 2023 · Komentáře 

  Dobrý den, mám k Vám dotaz ohledně dokumentů o novém sterilizátoru, který vyžaduje kontrola z hygieny. 6.12.22 jsme zakoupili horkovzdušný sterilizátor Memmert SF55. Dodavatel nám dodal s ním Certifikát o kalibraci, Prohlášení o shodě- v němčině.V češtině záruční list, dodací list k faktuře,Instruktáž k zdravotnímu prostředku s proškolením zdravotní sestry, návod k obsluze. Hygiena požaduje překlad z němčiny(?) výše jmenovaných dokladů a technickou prohlídku nebo servisní protokol a kontrolu účinnosti sterilizátoru- a to prý ihned před 1. zapnutím sterilizátoru. Vzhledem k tomu že ne úplně rozumím jednotlivým požadavkům, nevím zdali provedení INSATALAČNÍHO ATESTU PODLE ČSN554, který provedl školitel , splní požadavek hygieny. Děkuji za odpověď.

  31. 05. 2023 · Komentáře 

  Dobrý den, můj dotaz se týká technické normy ČSN EN ISO 11607-1 (855280), kterým se stanovují obecné požadavky na obaly pro zdravotnické prostředky… Konkrétně se jedná o ne-vhodný sterilizační obal – skleněnou kazetu opatřenou nerezovým víkem používanou k opakované sterilizaci předem dekontaminovaných nástrojů v ordinaci zubního lékaře. Technická norma přitom uvádí: „Mimo obecných požadavků, jak jsou specifikovány v EN ISO 11607-1 a EN ISO 11607-2, tato část EN 868 specifikuje materiály, zkušební metody a hodnoty, které jsou specifické pro výrobky pokryté touto evropskou normou. Materiály specifikované v této části EN 868 jsou určeny pouze pro jedno použití.“Domnívám se tedy, že se tato norma na „zákaz“ používaní skleněných kazet/obalů ke sterilizaci zdravotnických prostředků nevztahuje. Pokud je tomu jinak, můžete, prosím, uvést přesnou citaci aktuálně platného předpisu, který použití (dříve tradičně používaných skleněných kazet) zakazuje? Za odpověď předem děkuji.

  30. 05. 2023 · Komentáře 

  Dobrý den,je možné dávat do formaldehydového sterilizátoru materiál zabalený v netkané textilii nebo v zátěžovém sáčku?Děkuji, Jana

  27. 05. 2023 · Komentáře 

  Dobrý den, prosila bych o Váš názor týkající se sterilizace pro operační sál- setu( umyvadlo+ držák na světla a koagulace). Vše se zataví do jednoho st. obalu papír fólie? Bude to v souladu s připravovanou legislativou MDR? Děkuji za odpověď. Šimečková

  19. 05. 2023 · Komentáře 

  Dobrý den, mám dotaz, zda existují stěry na vnitřek autoklávu na prokázání usazování rzi na stěnách a přípravky proti rzi na její odstranění.Děkuji

  10. 05. 2023 · 1 komentář 

  Dobrý den, prosím, je v nějakém předpisu stanoveno jak bezpečně likvidovat dezinfekční přípravky (koncentráty)? Jde o přípravky s prošlou expirací nebo nespotřebované, dodavatel nám je k likvidaci nepřevezme. V bezpečnostních listech je popsán postup likvidace pouze v případech havárie. Děkuji za odpověď.

  5. 05. 2023 · Komentáře 

  Chtěla bych se zeptat jak vést sterilizační deník v pedikúře

  17. 04. 2023 · Komentáře 

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je legislativně i provozně možné na oddělení Centrální sterilizace v nemocnici sterilizovat také fyziologický roztok pro mikrobiologii. Nemocnice uvažuje o nákupu sterilizátoru s funkcí umožňující sterilizaci roztoků, ale potřebujeme mít ověřeno, že je to přípustné. Jedná se i o to, zda je možné tento sterilizátor využít jak pro sterilizaci nástrojů, tak pro sterilizaci roztoku. Děkuji předem za odpověď.

  17. 04. 2023 · 2 komentářů 

  Dobrý den, prosím o radu v zubní ordinaci (stomatochirurgie)-použití exikátoru a PERSTERILU, který jsme běžne používali jako vyšší stupeň dezinfekce,nyní nám v lékarně řekli,že již není možné persteril objednat.Je možnost persteril jestě sehnat jinde a nebo je alespoň jiná náhrada této dezinfekce, kerá by byla možna použít do exikátoru?Děkuji za odpověď.

  11. 04. 2023 · Komentáře 

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda byste poradili, jak správně vést sterilizační deník v zubní ordinaci? Mohli byste prosím poslat vzor deníku nebo odkaz na pravidla? Velice děkuji.

  4. 04. 2023 · Komentáře 

  Dobrý den, prosím o informaci, zda musí ambulantní ordinace stomatologů provádět denní BD test (Helix test), pokud je v přístrojovém vybavení. Považuje se obor zubního lékařství za chirurgický obor? Děkuji M.

  1. 04. 2023 · Komentáře 

  Dobrý den, prosím o odpověď ohledně ranních testů u parních sterilizátorů. Po jejich provedení je autokláv připraven sterilizovat 24 hodin než dojde k dalšímu rannímu testování vždy ve stejný čas? Děkuji.

  24. 03. 2023 · Komentáře 

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda při práci s parním sterilizátorem je potřeba, aby měla obsluha 1×3 roky proškolení obsluhy tlakových nádob. Předem děkuji za odpověď. Vlčková Petra

  13. 03. 2023 · Komentáře 

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně přelévání DP do náhradních obalů. Ve vyhl. č. 306/2012 Sb., je v příloze č. 4 odst. 2. písm c) uvedeno: ,, po spotřebování dezinfekčního přípravku v dávkovačích je nutné dávkovač mechanicky omýt, doplnit dezinfekčním přípravkem a označit datem doplnění a expirace a názvem dezinfekčního přípravku“. Vztahuje se toto opatření pouze na dávkovače HDR nebo se to týká jakéhokoliv dávkovače (náhradního obalu), do kterého se přelévá DP z velkého originál balení? Děkuji předem za Vaši odpověď, D.M.

  20. 02. 2023 · 1 komentář 

  Dobrý den, pracuji jako zubní instrumentářka a chtěla jsem se zeptat a upřesnit si jak dlouho vydrží sterilní nástroje po vytáhnutí z autoklávu uzavřené v šuplíku? A to samé i z horkovzduchu? Děkuji moc

  12. 02. 2023 · Komentáře 

  Dobrý den, pracuji na oddělení Centrální sterilizace .Můj dotaz se týká norem hluku na pracovišti .Jak všeobecně, tak u jednotlivých přístrojů. Náš formaldehydový sterilizátor běžně překračuje 80decibelů v okamžiku kdy pracuje vývěva. Myslíme si ,že to není v pořádku, tento stav trvá minimálně rok Předem děkuji za odpověd´ Lucie Horká

  10. 02. 2023 · Komentáře 

  Dobrý den. Otevíráme provozovnu pedikúry a potřebovala bych poradit, jaký sterilizátor mohu dle vyhlášky pořídit, aby splňoval všechna kritéria. Na hygieně jsem, bohužel, nedostala příliš odpovědí. Jsme malý salón, kde nebude takový odbyt, takže bych ráda v nějaké příjemné cenové relaci. Děkuji, Čermáková.

  30. 01. 2023 · Komentáře 

  Dobrý den. Potřebuji vědět, jestli je někde ve vyhlášce nebo zákoně uvedený druh a frekvence kontroly – rozboru demi vody na centrální sterilizaci. Upravenou – demi vodu používáme v mycích automatech, parních sterilizátorech a ultrazvukové čističce. Děkuji za odpověď. S pozdravem Pšenáková

  27. 01. 2023 · Komentáře 

  Dobrý den, mohu se zeptat na přesný postup ručního mytí nástrojů? Děkuji

  25. 01. 2023 · 2 komentářů