Dobrý den, je nutné používat sterilní čtvereček k ošetření kůže po vpichu (injekce, očkování)? Děkuji za odpověď, Marcela

Ano, vyhláška MZ ČR č. 195/2005 Sb. ukládá v § 5 odst. e) k odběru se používají pouze sterilní nástroje, sterilní pomůcky a jednorázové rukavice, a to vždy pouze pro jednu ošetřovanou fyzickou osobu… Obdobně postup vymezují standardy ošetřovatelské péče. Týká se shodně i aplikace injekcí! Ivan Kareš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.