Dobrý den, zajímalo by mě, zda musí být v lednicích na uchování očkovacích látek v ordinacích praktických lékařů pro dospělé, děti a dorost a v ordinaci gynekologa kalibrovaný teploměr. Jaká vyhláška nebo zákon toto nařizuje? Děkuji Dana

Nově je tato problematika ošetřena ve vyhlášce MZ ČR č.84/2008 Sb. o správné lékárensképraxi, bližších podmínkách zacházení s léčivy v lékárnách,zdravotnických zařízeních a u dalších provozovatelů a zařízení vydávajících léčivé přípravky.(nahradila Vyhl. MZ ČR č.255 /2003 Sb.) K této problematice se vztahuje § 34, § 36, a přiměřeně § 21 a nikde se nemluví o kalibrovaném teploměru, pouze o kontrole dodržení teploty, která má být zdokumentovaná. Blíže na http://www.mvcr.cz/sbirka/2008/sb025-08.pdf MUDr. Hana Tkadlecová,ved.odboru epidemiologie KHS Zlín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.