Dobrý den, píšu ohledně uchovávání podávek v toulci. Na tento dotaz jsem bohužel nenašla odpověď 10.1.2008 ani 13.1.2008 jak doporučujete. Děkuji, Ottomanská.

V českých právních podmínkách stále platí, že vysterilizované podávky jsou uloženy v konzervačně dezinfekčním roztoku, nikoli nasucho.

Nakládáním do konzervačních či dezinfekčních roztoků nemůžete zajistit, aby podávky byly sterilní. Pokud se týká nakládání instrumentů do dezinfekčních roztoků obecně, je vždy nutné dodržet předepsanou dobu působení, aby byl zaručen výsledek dezinfekce. Nedoporučuje se nástroje ponechávat v jakémkoliv vodném roztoku déle, než je nezbytně nutné. Přestože dezinfekční přípravky na nástroje obsahují antikorozní přísady, nejsou primárně určeny k dlouhodobému smáčení nástrojů. Vzhledem k tomu, že máme poměrně dobře zmapovanou oblast dezinfekce v českých nemocnicích, víme, že podávky se stále používají. Například přípravky Korsolex plus, Korsolex AF i Korsolex basic obsahují antikorozní přísady a v některých nemocnicích jsou pro tento účel s úspěchem používány. Důležité je, aby nástroje vkládané do tohoto roztoku nebyly poničené. Závěr: Jednoznačné doporučení je – přejděte na bezpodávkový způsob práce.

Galli-Valeriův roztok (GV) je konzervační roztok pro uchovávání např. sterilních podávek v toulcích. Pozor, nezaměňovat s dezinfekčními prostředky!!! Jedná se o 10 % roztok naředěný z předchystané směsi Sol. formaldehydi (35%), Natrii tetrabor., glycerolu, senola a aquae purrif. . Roztok GV chrání ponořené nástroje před sekundární kontaminací vzdušnou a potlačuje růst a množení mikrobů na nich. Efekt je však velmi rozdílný především s ohledem na míru kontaminace. Čím častěji nástroj z roztoku vyjímáme a používáme, tím je vyšší riziko bakteriální kontaminace. Osvědčuje se bezpodávkový systém práce se sterilními nástroji, případně výměna podávek i konzervačního roztoku GV v toulcích i několikrát v průběhu směny (podle míry zátěže).

Ivan Kareš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *