Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda zdravotní laboranti se musí zdržovat nošení šperků,hodinek a umělých nehtů na rukách na svém pracovišti ?

Vyhláška MZ ČR č.1985/2005 Sb. ukládá v části druhé, § 7 odst. 5a) „…zdravotničtí pracovníci v operačních provozech a v lůžkových částech zdravotnických zařízení se musí zdržet nošení šperků, hodinek a umělých nehtů na rukou;“ Laborantů se tedy mimo uvedená pracoviště tento požadavek netýká. Protože však smyslem tohoto hygienického opatření je minimalizovat riziko přenosu infekčních agens kontaminovanýma rukama, lze takové postupy důrazně doporučit i u dalších skupin zdravotnických pracovníků.

Ivan Kareš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.