Dobrý den,může dezinfekci operačního pole provádět perioperační sestra nebo je toto v kompetenci lékaře?Předem děkuji za odpověď,Ragulská

Podle Vyhlášky MZ ČR č. 55/2011 Sb. o činnostech zdravotnických pracovníků a jiných odborných pracovníků může perioperační sestra (§ 56,odst.a) bod 4.) „provádět antisepsi operačního pole u pacientů.“ Tuto činnost může provádět bez odborného dohledu a bez indikace.

Ivan Kareš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.