Dobrý den, musí mít pracovnice úklidové firmy vykonávající práci v nemocniční kuchyni a kantýně vystaven zdravotní průkaz? Děkuji za odpověď.

Podle ustanovení § 19 zákona č.258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví „Fyzické osoby přicházející při pracovních činnostech ve stravovacích službách do přímého styku s potravinami, pokrmy, zařízením, náčiním nebo plochami, které jsou ve styku s potravinami nebo pokrmy…, musí mít zdravotní průkaz a znalosti nutné k ochraně veřejného zdraví. “ Tento požadavek se  dle výkladu Ministerstva zdravotnictví ČR týká i externích pracovníků úklidových firem.

Ivan Kareš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.