V kosmetickém salonu je horkovzdušný sterilizátor s nucenou cirkulací vzduchu MELAG 75, který je starší 10 ti let. Mohu tolerovat ověřování jeho funkčnosti prováděné 1x ročně protože se nejedná o jeho využití ve zdravotnickém zařízení?Děkuji za odpověď. Klinská

Hezký den,

k Vašemu dotazu sděluji, že na zásady osobní a provozní hygieny při činnostech epidemiologicky závažných se nevztahuje vyhláška č. 306/2012 Sb, ale zákon č. 258/2000 Sb. v platném znění, § 21. Co je stanoveno v provozním řádu, to se kontroluje.

Zdraví RNDr. Jaroslava Zelenková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.