XII. Mezinárodní kongres STERIL.CZ – Brno 2016 skončil

img_8571 img_8576 img_8584 img_8603 img_8608STERIL.CZ – Brno 2016. Ve dnech 18. – 19.10.2016 se v Kongresovém centru BVV /KC/ v Brně pod záštitou hejtmana JmK, ředitele FN Brno a v zastoupení ředitele KHS se sídlem v Brně uskutečnil  XII. Mezinárodní kongres  STERIL.CZ. Tato tradiční vzdělávací a společenská akce je součástí zdravotnického týdne Medical Summit Brno a je realizována v gesci České společnosti pro sterilizaci /CSS/ a organizačně i programově se na ní podílí každoročně i odd. Centrální sterilizace /CS/ FN Brno.

Letošní ročník proběhl za účasti 221 řádně registrovaných účastníků z celé ČR, Německa, Kolumbie a Slovenska. V KC se prezentovalo  i  39 smluvních partnerů CSS – firem vyrábějících, dovážejících nebo prodávajících zdravotnické prostředky /ZP/ nebo produkty a zboží vztahující se k technologiím dekontaminace, dezinfekce či sterilizace těchto ZP. K nim se přidaly i dvě externí  firmy, mající zájem o spolupráci a oslovení účastníků kongresu.

V dvoudenním programu bylo předneseno 24 odborných sdělení, z toho 7 zahraničními autory z Kolumbie, Německa a  Slovenska. Management kongresu děkuje všem účastníkům za aktivní nebo i pasívní přístup a návštěvu kongresu. Zvláštní poděkování patří přednášejícím – za erudovaná sdělení a diskutujícím za vytvoření neformální pracovní atmosféry a za přínosné diskuse v auditoriu i kuloárech kongresu. Většina sdělení bude po souhlasu autorů pro zájemce publikována na webu CSS – na stránkách e-časopisu Nové vademecum sterilizace. Všichni účastníci kongresu ocenili přítomnost a prezentaci 39 firemních partnerů CSS. Je i jejich zásluhou, že kongresové dění probíhá na vysoké úrovni a je pro účastníky zdrojem informací a nových kontaktů – za to jim patří každoroční dík. Prezentační prostory v předsálí kongresu, zaplněné stoly a materiály firem, jsou každoročně malým brněnským veletrhem toho, co je na sterilizačních pracovištích nezbytné a potřebné.

Pro organizační tým letošního kongresu STERIL.CZ – Brno 2016 jsou uvedená fakta a úroveň akce závazkem a dalším podnětem pro přípravu následujícího,  XIII. Mezinárodního kongresu STERIL.CZ – Brno 2017. Budeme se proto i v příštím roce v tradičním říjnovém termínu těšit na vaši účast a na kolegiální a přátelská setkání na kongresu České společnosti pro sterilizaci – STERIL.CZ – Brno 2017.

Za organizační tým kongresu RNDr. Bruno Šudřich

Zpráva:  kratka-zaverecna-zprava-steril-pro-web-css

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *